فریم آهنی پنجره دوجداره در محل های نصب به ضخامت 4 تا 8 سانتی متر به کار گرفته می شود. ساب فریم و یا فریم انتظار در استقامت پنجره های دوجداره بسیار تاثیر گذار هستند و موجب عملکرد بالا پنجره، در طی سالیان طولانی می گردد. نکاتی که در رابطه با نصب فریم آهنی مهم اند همتراز بودن فریم بدون هیچ گونه خمیدگی است. فریم آهنی پنجره دوجداره باید به گونه ای در محل مدنظر نصب شود که در ادامه مراحل بنایی موجب حرکت و لغزش احتمالی نشود.

قرار گرفتن این فریم لب به لب دیوار و یا مابین نمای داخلی و خارجی کاملا با نظر معماران و مهندسین انجام می گیرد. گروه تولیدی صنعتی مهرادوین بواسطه تیم متخصص و باتجربه خود شرایط ویژه ای از جمله خدمات نصب رایگان، به مشتریان ارائه می دهد.نبود فریم آهنی پنجره دوجداره در هنگام نصب پنجره، نصاب را با مشکلاتی مواجه می کند و مراحل نصب پنجره به خوبی انجام نمی گیرد. در واقع فریم آهنی موجب می شود پنجره از رگلاژ خارج نشود. رگلاژ پنجره دوجداره به معنای تنظیم دقیق لولاها، یراق آلات و شیشه‌‌های لنگه بازشو پنجره می باشد.

نصب فریم آهنی پنجره دوجداره 

نصب فریم آهنی پنجره دوجداره:

زمان نصب فریم آهنی حتما آن را با ضد زنگ عایق کاری کنید و پس از نصب آن را رنگ آمیزی کنید. پنجره ها قبل از نصب باید در دمای استاندارد 5 الی 35 درجه نگهداری شده و از جابجایی بیش از حد و بی احتیاط آن جلوگیری شود. یکی دیگر از نکاتی که حتما باید به آن توجه شود چک کردن پنجره و رفع ایرادات احتمالی قبل از ثابت کردن پنجره داخل فریم آهنی پنجره دوجداره استیکی از مزیت های فریم آهنی این است که دهانه بسیار دقیقی برای نصب پنجره ایجاد می نماید که این امر باعث کیپ بودن پنجره می شود. 

 بهترین زمان جهت نصب فریم آهنی پنجره دوجداره در ساختمان های نوساز هنگامی است که عمده عملیات ساختمانی به پایان رسیده و ساختمان در حال رنگ آمیزی است.  فرآیند نصب نیازمند دانش و دقت بالا است و در صورت درست انجام نشدن آن پنجره هیچگونه کارایی نخواهد داشت.  در آخر فاصله ضلع بالایی فریم با سقف باید طوری در نظر گرفته شود که لنگه بازشو پنجره دوجداره به‌ پرده‌، لوستر یا سقف کاذب گیر نکند. همچنین فاصله ضلع پایینی فریم تا کف ساختمان به گونه ای باشد که بازشو پنجره به مبلمان و دکوراسیون برخورد نکند.

نصب فریم آهنی پنجره دوجداره به دو شکل روکار و توکار انجام می‌شود. در نصب فریم‌های توکار احتیاجی به پرکردن داخل فریم آهنی نیست. در فریم‌های روکار مانند فریم‌های فرانسوی پر کردن فریم آهنی تا حدودی از انتقال دما و صدا جلوگیری می کند. البته باید به این نکته توجه داشت که این فوم‌ها قابلیت اشتعال دارند و در محیط هایی که در معرض خطر آتش سوزی است می تواند بسیار خطرناک باشد. پر کردن داخل فریم آهنی پنجره دوجداره با سیمان از فرو رفتن پیچ به داخل فریم جلوگیری می کند. استفاده از سیمان علاوه بر بالارفتن هزینه نصب مانع اتصال پنجره با فریم آهنی می گردد.

 

شاقول پنجره دوجداره

نصب فریم  آهنی پنجره دوجداره: استفاده از ضد زنگ

اولین قدم برای نصب پنجره جانمایی مناسب چهارچوب ها می باشد. در این مرحله چارچوب پنجره مورد بررسی قرار گرفته و در صورت عدم وجود مواد زائد، مراحل نصب پنجره صورت می ‌گیرد. استفاده از ضد زنگ و رنگ کاری فریم آهنی بسیار مهم بوده و موجب جلوگیری از زنگ زدن فریم آهنی می شود.

نصب فریم آهنی پنجره دوجداره: استفاده از تراز و شاقول

مرحله دوم از حساس ترین مراحل در نصب فریم آهنی پنجره دوجداره می باشد. تنظیم و شاقول بودن فریم و انجام درست آن موجب نصب صحیح پنجره ها می شود. شاقول گلوله ای سنگی و یا فلزی است که به همراه طنابی در جهت پیدا کردن کجی و یا برآمدگی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد. برای جلوگیری از ایجاد انحنا و خمیدگی به فریم آهنی در اثر فشار وارده باید به عرض و ارتفاع فریم میله ی نگهدارنده جوش داده شود. در صورتی که فریم آهنی به صورت صحیح کار گذاشته نشود پس از نصب پنجره،بازشو پنجره در محل ثابت قرار نمی گیرد. (پنجره باز و یا بسته می شود)

مراحل بعدی همانند نصب پنجره دوجداره به شکلی یکسان اجرا می شود. پس از انجام دو مراحل بالا و نصب فریم آهنی پنجره دوجداره، به منظور محکم کردن پنجره از پیچ های متناسب با وزن پنجره استفاده می شود.

نصب فریم آهنی پنجره دوجداره: تزریق فوم و سیلیکون

تزریق فوم و سیلیکون از مراحلی است که انجام درست کارایی بالا پنجره را در طی سالیان طولانی حفظ می کند. این مرحله به منظور جلوگیری از ورود گرما و سرما به داخل منزل و همچنین ایجاد یک فضای آرام به دور از هرگونه آلودگی صوتی انجام می گیرد. پس از تزریق چسب سیلیکون داخل درز های پنجره از چسب پاکسازی باری همسطح کردن درز های دیوار و پنجره استفاده می شود. بعد از انجام این مراحل نوبت به جایگذاری شیشه، نصب زهوار و دستگیره ها می رسد. پس از نصب فریم آهنی بقیه موارد همانند نصب پنجره دوجداره اجرا می شوند.

رگلاژ پنجره دوجداره 

خلاصه مطالب

ساب فریم یا فریم انتظار در پنجره دوجداره، چارچوب فلزی است که محدوده پنجره دوجداره  را تعیین می‌کند و به عنوان قاب در زیر پنجره و در درون دیوار قرار می‌گیرد. عموما زمان قراردادن و نصب فریم آهنی پنجره دوجداره در انتهای عملیات دیوارچینی و پیش از سفیدکاری انجام می گیرد. بهتر است پیش از نصب، فریم انتظار رنگ آمیزی شود تا در طول زمان دچار زنگ زدگی و خوردگی نشود.  برای اطلاعات بیشتر و خرید از طریق ارتباط با ما، با همکاران ما در تیم پشتیبانی در ارتباط باشید. برای آسایش و راحتی شما عزیزان مشاوره رایگان در اختیار تان قرار داده شده است . پس از ثبت نام  وشماره تماس تیم پشتیبانی مهرادوین در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *