درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک، عملکری برعکس پنجره های آلومینیومی نرمال دارند و می توان گفت  مقدار زیادی از انرژی حرارتی را از دست می دهند. در هنگام خرید و انتخاب پنجره، بیشتر افراد به دنبال ویژگی هایی همچون عایق حرارتی و صوتی، استحکام بالا و مواردی از این دست هستند. در واقع می توان گفت پنجره ها یکی از بزرگترین منبع اتلاف انرژی در ساختمان ها به حساب می آیند. حال اگر پروفیل این پنجره ها از جنس آلومینیوم باشد موجب هدررفت انرژی سرمایشی و گرمایشی داخل منزل خواهد شد. این پدیده به دلیل وجود آلومینیوم و رسانا بودن این فلز اتفاق می افتد. مقاله پیش رو شما توسط تیم گروه تولیدی صنعتی مهرادوین تهیه شده است و در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی تفاوت های درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال بپردازیم.

مزایا درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک 

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال

پنجره آلومینیومی نرمال در واقع پنجره هایی هستند که پروفیل اولیه آن از هیچگونه نوار پلی آمید، جهت عایق بندی استفاده نشده است. مهم ترین بخش یک پنجره آلومینیومی نرمال، یراق آلات استفاده شده در آن است. اگر در پنجره آلومینیومی از یراق آلات مستحکم و مقاوم استفاده نشود حتی با وجود پروفیل های درجه یک، پنجره تولید شده به مرور زمان دچار مشکل خواهد شد.

درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

ترمال بریک به معنای شکست حرارتی و پنجره های آلومینیومی ساخته شده با این ویژگی، همانند مدل های قدیمی رسانای انرژی نیستند. به بیان ساده تر می توان گفت ایرادات قبلی در این نوع پنجره ها برطرف شده و حبس انرژی داخلی منزل موجب کاهش هزینه های قبض می شوند.

مزایا درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

  • عایق حرارتی و صوتی
  • عایق رطوبتی
  • غیر قابل اشتعال
  • قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست
  • سرسختی بالا در مقابل آلودگی هوا و گرد و غبار
  • سبک و در عین حال مقاوم در برابر فشار زیاد باد
  • زیبایی ظاهری و تنوع در رنگ
  • ایمنی بالا در برابر سرقت و زلزله
  • مقاومت بالا در مقابل عوامل محیطی از قبیل تابش آفتاب و باران

تیغه پلی آمید 

تیغه پلی آمید چیست؟

می توان گفت یکی از تفاوت های اصلی و محبوبیت بالای درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک وجود همین تیغه پلی در ساختار پنجره های آلومینیومی است. این تیغه ها یک گزینه بســیار مناســب بــرای دو جداره کردن پروفیل هــای آلومینیومی می باشــند.

پنجره های نرمال و حتی پنجره های دوجداره آلومینیومی با وجود استفاده از شیشه دوجداره، به سبب رسانا بودن فلز آلومینیوم همچنان موجب اتلاف انرژی خواهند شد. به همین خاطر در هنگام تولید درب و پنجره های باکیفیت می بایست علاوه بر دوجداره کردن شیشه، به فکر استفاده از فریم های دوجداره نیز بود. برای دو جداره کردن درب و پنجره های آلومینیوم از تیغه های پلی آمید استفاده می شود، به این درب و پنجره ها به اصطلاح درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک  از نوع دوجداره آن گفته می شــود.

 در این سیســتم جداره بیرونی پنجره به وســیله تیلغه پلی آمید از جداره داخلی آن جدا می شود. این تیغه ها با اســتفاده از ماشــین آلات مخصوص به هر یک از جداره های درونی و بیرونی دوخته شده و یک ســاختار یک پارچــه ایجاد می کنند.

ویژگی پنجره دوجداره آلومینیومی

درب و پنجره های آلومینیومی به خاطر خطوط باریک، ظاهر مینیمال و مدرن مورد توجه قرار می گیرند و نیاز به نگهداری بسیار پایینی دارند. فلز آلومینیوم نسبت به دیگر پروفیل های پنجره از جمله آهنی، چوبی و حتی یو پی وی سی مقاومت بالاتری دارند. عایق صوتی و حرارتی، مقاومت بالا در برابر تابش آفتاب، گرد و غبار و همچنین بارش باران از دیگر عواملی است که محبوبیت پنجره های آلومینیومی را توجیه می کند. تمامی مزایا گفته شده به نحوی نشان دهنده طول عمر بالا این پنجره ها است.

ویژگی پنجره دوجداره آلومینیومی 

خلاصه مطالب:

 زمانی که به دنبال یک تغییر مثبت و یا حتی تعویض پنجره های قدیمی هستید، بیشتر افراد درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک را پیشنهاد می کنند. پنجره آلومینیوم به دو دسته کلی نرمال و ترمال بریک تقسیم می شود. پنجره های نرمال به دلیل رسانا بودن ذاتی این فلز از عایق خوبی برخوردار نیستند.  اما درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک، با اضافه کردن یک تیغه پلی آمید و فرآیند ترمال بریک بسیاری از مشکلات پنجره آلومینیومی نرمال را برطرف می کنند. این پنجره ها با جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصول سرد و گرم، هزینه های پرداختی قبض منزل شما را کاهش می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید می توانید از طریق تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *