جان‌پناه معمولاً دیوار کوتاهی است که پیرامون بام ساختمان یا لبه‌ ایوان‌ها ساخته می‌شود. به عبارتی دیگر، مانعی است به صورت دیوار در امتداد لبهٔ یک بام، بهارخواب، بالکن، گردشگاه یا سایر محوطه‌ها. زمانی که سقفی احداث می‌شود، جان‌پناه می‌تواند به صورت ساده با ادامه یافتن دیوارها شکل بگیرد. یا می‌تواند به صورت عمودی در قالب سازه‌هایی از قبیل دیوار آتش‌گیر یا بارو ایجاد شود. گروه تولیدی صنعتی مهرادوین در انواع طرح و مدل، جان پناه را برای شما عزیزان تولید می کند. تا شما با خیالی راحت برای محیط مورد نظرتون طرح و مدل محصول را انتخاب کنید.

انواع جان پناه 

انواع جان پناه در طرح و مدل های مختلف:

سوراخ دار:

از این جان پناه به دلیل نمای سوراخ ، بیشتر در حاشیه سقف ساخته می‌شود. این محصول سوراخ‌دار، مانع از نفوذ رطوبت و ریزش سقف می‌شود. در واقع این محصولات علاوه بر زیباسازی ساختمان، به عنوان یک محافظ برای سقف نیز عمل می‌کند.

شیب دار:

این مدل بیشتر مناسب سازه‌های صنعتی و خر پایی می‌باشد. به دلیل شیب دار بودن محصول، آب حاصل از باران به راحتی روی ساختمان تخلیه می‌شود. در نتیجه از انباشته‌شدن و نفوذ آب باران به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند.

پلکانی:

در بعضی مواقع می‌توان جان پناه شیب دار را به صورت پلکانی نیز در ساختمان طراحی کرد. این محصول پلکانی علاوه بر زیباسازی نمای ساختمان، به ارتفاع گرفتن ساختمان نیز کمک می‌کند و موجب بلندتر دیده شدن نمای ساختمان می‌شود.

شیشه ای:

شیشه ای ها یکی از محبوب ترین انواع جان پناه ها برای بالکن و تراس هستند. این محصول ها از شیشه ساخته شده اند. و این محصول ها به دلیل زیبایی، ایمنی و دوام بالا مورد توجه قرار گرفته اند.

بتنی:

جان پناه های بتنی یکی از قدیمی ترین و پر کاربردترین هستند. این محصول از بتن مسلح ساخته شده اند. بتن مسلح ترکیبی از بتن و میلگرد است که مقاومت بتن را افزایش می دهد. آنها معمولاً بادوام و ماندگار هستند، و می توانند گران باشند.

سنگی:

این مدل محصول ها از سنگ ساخته شده اند. آنها معمولاً بادوام و ماندگار هستند، اما می توانند گران باشند. نصب جان پناه های سنگی باید توسط متخصص انجام شود. نصب نامناسب می تواند خطرناک باشد.

چوبی:

این محصولات از چوب ساخته شده اند. چوب ها طبیعی هستند که زیبایی و اصالت خاص به این محصول می بخشند. آنها معمولاً ارزان تر از فلزی ها هستند، اما باید مرتباً رنگ آمیزی شوند، تا در برابر آب و هوا مقاومت کنند.

فلزی:

این محصولات از فولاد، استیل، یا سایر فلزات ساخته شده اند. آنها کاملاً محکم و بادوام هستند، و معمولا قیمت فلزی ها کمی گران هستند. برای حفظ زیبایی و دوام جان پناه فلزی، باید آنها را به طور مرتب تمیز کنید، ترمیم و تعمیر آسیب دیدگی فلز در اسرع وقت و استفاده از رنگ یا پوشش برای محافظت از فلز به کار ببرید.

قیمت جان پناه 

مزایا استفاده از جان پناه ها:

محافظت از افراد در برابر سقوط:

این محصول یک مانع ایجاد می کند که از افراد در برابر سقوط کردن جلوگیری کند. این امر به ویژه برای کودکان و افراد مسن که بیشتر در معرض خطر قرار دارند، مهم هستند.

زیبایی طراحی ساختمان:

جان پناه تراس و بالکن می تواند به زیبایی طراحی ساختمان کمک کند. انواع مختلفی از این محصول وجود دارند، که می توان با سبک کلی ساختمان مطابقت داد که زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد.

افزایش امنیت و آرامش:

این محصول می تواند امنیت و آرامش را برای افراد ایجاد کند. این امر به ویژه برای کسانی که طبقات بالای ساختمان زندگی می کنند، مهم است، و همیشه امنیت حرف اول را میزند.

قیمت جان پناه تراس و بالکن

قیمت جان پناه تراس و بالکن به عوامل دیگری بستگی دارد، از جمله:

نوع مصالح:

جان پناه ها از مصالح مانند شیشه، فلز، بتن، آجر و چوب ساخته می شوند. هر کدام از این مصالح دارای ویژگی ها و قیمت های متفاوتی هستند. فلزی ها معمولاً گران تر از چوبی ها یا سنگی ها هستند.

ارتفاع:

ارتفاع نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد. جان پناه های بلندتر معمولاً گران تر از کوتاه ترها هستند. این امر به دلیل اینکه برای ساخت جان پناه های بلندتر به محصولات بیشتری نیاز است.

عرض:

هر چه عرض محصول بیشتر باشد به مقدار بیشتری شیشه و یراق آلات نیاز دارد. در نتیجه قیمت جان پناه نیز بیشتر خواهد شد. جان پناه های پهن تر معمولاً گران تر از باریک ترها هستند.

طرح:

طرح و شکل های این محصول نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد. جان پناه های پیچیده تر معمولاً گران تر از ساده ترها هستند. چون طرح های بیشتر وقت بیشتری میخواهند و ظرافت کار را هم بیشتر می کند.

کاربرد جان پناه 

کاربرد جان پناه در ساختمان چیست؟

  1. محافظت از افراد و جلوگیری از پرت شدن
  2. زیباسازی نمای ساختمان
  3. جلوگیری از نفوذ هر گونه رطوبتی به سقف
  4. محافظت از سقف

سخن پایانی

همان طور که از نام جان پناه مشخص است، این بنا برای محافظت از جان ساکنین ساختمان در برابر پیش آمدهای ناگواری از جمله سقوط و پرت شدن در داخل و بیرون ساختمان طراحی می‌شود. گروه صنعتی مهرادوین همواره سعی دارد بهترین و باکیفیت ترین ها را تولید و به عرضه برساند تا رضایت مشتریان را کسب نمایند. برای مشاوره و انتخاب جان پناه مورد نظر برای مطابقت با ساختمان تان با لینک زیر مشاوره رایگان بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *