این روزها پنجره ها با ظاهری مدرن و جذاب، نمایی دل نشین به ساختمان ها می بخشند. همانطور که می دانید پنجره های دوجداره علاوه بر ظاهری امروزی بیشترین نیاز یک ساختمان از جمله ورود نور، عایق صوتی و حرارتی را نیز برطرف می کنند. حال که به دنبال خرید پنجره های دوجداره هستید بی شک با این سوال روبه رو خواهید شد که کدام یک از پنجره های دوجداره لولایی و کشویی نیاز خانه من را برطرف می کند. همانطور که می دانید پنجره های دوجداره از نظر نوع بازشو و یراق آلات انواع مختلفی دارند که هریک مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

در ادامه این مقاله که توسط تیم تولیدی صنعتی مهراد وین تهیه شده قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم. می توان گفت دو نوع رایج پنجره های دوجداره همین پنجره های کشویی و لولایی است. همانطور که از نام پنجره دوجداره کشویی مشخص است این نوع پنجره به شکل کشویی باز و بسته می شود و فضای کمی از محیط را اشغال می کند. پنجره دوجداره کشویی از مدل های رایج و پر کاربردی است که با پروفیل های یو پی وی سی و آلومینیومی نیز تولید می شوند. محبوبیت بالای پروفیل های آلومینیومی و یو پی وی سی در کنار شیشه های دوجداره می تواند نیاز بیشتر خانه ها را برطرف کند.

مقایسه پنجره دوجداره لولایی و کشویی

انواع پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی نیز به دو نوع یک لنگه بازشو و دو لنگه بازشو نیز تقسیم می شوند. پنجره کشویی با یک لنگه بازشو در واقع از یک جهت چپ یا راست قابل باز و بسته است و پنجره کشویی دو لنگه بازشو نیز  دارای دو لنگه متحرک است و می توان از هر دو جهت چپ و راست آن را باز و بسته کرد. انتخاب بین دو مدل پنجره کشویی یک لنگه بازشو و دولنگه یک انتخاب کاملا سلیقه ای است و بر عکس مدل تک لنگه،  مدل متحرک دولنگه آن نمای بیشتری از فضای بیرونی را به نمایش می گذارد.

پنجره دوجداره لولایی:

 بازشوی این پنجره ها نیازمند لولا است و بر روی محور افقی یا عمودی بسته به نوع پنجره و البته سلیقه مشتری تولید و به کار می روند.

پنجره دوجداره لولایی و کشویی

پنجره لولایی تک حالته و دو حالته:

در پنجره  دوجداره  لولایی تک حالته بازشو 180 درجه  آن چشم اندازی کامل از فضای بیرون را برای شما به نمایش می گذارد. در واقع این پنجره ها تنها روی محور افقی خود قابلیت بازشو دارند و همانند پنجره های ساده باز و بسته می شوند. تفاوت پنجره تک حالته و دو حالته این است که نوع تک حالته تنها قابلیت باز شدن در یک جهت را دارد. در حالی که پنجره های دوجداره دو حالته در دو جهت عمودی و افقی و به حالت عکس هم باز میشوند. 

پنجره لولایی سایبانی یا کلنگی:

پنجره دوجداره کلنگی به نوعی از قسمت بالا یا پایین و تا زوایه ای تعیین شده، باز و بسته می شود. این نوع پنجره عموما بخاطر حالت بازشو خود، قابلیت خروج هوا از داخل به خارج را داشته و موجب تهویه هوای داخل ساختمان می شود.

برتری های پنجره دوجداره کشویی نسبت به لولایی

پنجره دوجداره کشویی بازشو جذابی دارد و مناسب فضاهای با متراژ پایین است. میزان فضایی اشغال شده توسط این نوع پنجره ها بسیار کم است. نکته ای که در هنگام خرید پنجره دوجداره کشویی بسیار اهمیت دارد کیفیت بالا ریل این نوع پنجره ها است. این پنجره ها هیچ گونه مزاحمتی برای نصب پرده و چوب پرده ایجاد نمی کنند. یراق آلات ساده پنجره دوجداره کشویی این امکان را به شما می دهد که در صورت احتیاج به تعمیرات می توانید به سادگی آن را تعمیر کنید.

مزایا استفاده از پنجره های لولایی

همانطور که قبل تر اشاره کردیم تنوع بالای بازشو پنجره دوجداره لولایی یکی از ویژگی های جذاب این مدل پنجره به شمار می آید. پنجره دوجداره لولایی یک انتخاب مناسب برای استفاده در آب هوای خیلی گرم و یا خیلی سرد هستند. انتخاب میان دو پنجره لولایی و کشویی بسته به نیاز کاربر دارد. اگر نیاز شما انتخاب پنجره ای برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و حذف صدای مزاحم به داخل خانه است انتخاب پنجره لولایی انتخاب مناسبی است. دسترسی کامل به شیشه های پنجره لولایی نیز موجب شده تا نظافت و تمیز کاری ساده تری داشته باشند و در هنگام باز و بسته کردن پنجره صدای کمتری ایجاد می کنند.

مقایسه پنجره دوجداره لولایی و کشویی

خلاصه مطالب

پاسخ به سوال پنجره دوجداره کشویی یا لولایی، کدام یک نیاز خانه من را برطرف می کند باید بگویم پاسخ به این سوال بستگی به نیاز شما و انتظار شما از خرید پنجره برمی گردد.اگر نیاز شما جلوگیری از ورود گرد و غبار، آلودگی صوتی و یا عایق حرارتی است، پنجره های لولایی انتخاب مناسب تری نسبت به پنجره های کشویی هستند.  همانطور که قبل تر اشاره کردیم این پنجره ها تعمیرات و نگهداری آسان تری دارند از این رو در هنگام خرابی به سادگی قابل تعمیر هستند.

در آخر اگر با مشکل کمبود فضا مواجه هستید انتخاب پنجره دوجداره کشویی در این زمینه انتخاب بهتری است. برای اطلاعات بیشتر و یا پاسخ به هرگونه سوال می توانید با تیم پشتیبانی ما از طریق لینک تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *